Соціальне партнерство. Взаємодія з органами влади

Опубліковано в Діяльність Понедельник, 14 Апрель 2014 16:07

АППУ спрямовує свою діяльність на розбудову правового суспільства в Україні, створення умов для зміни системи стягнення податків на добровільну їх сплату. В цивілізованому суспільстві влада повинна реалізовувати інтереси підприємців та громадян, а не навпаки.

Для реалізації цього напрямку діяльності, АППУ налаштована на ділову співпрацю з державними органами, що визначають податкову політику та шляхи її реалізації. Готуються на розгляд відповідних органів державної влади законопроекти і пропозиції, спрямовані на зниження податкового тиску на платників податків, розширення бази оподаткування, демократизацію процедури сплати податків. Діяльність АППУ спрямована на те, щоб гасло «Платник податків – найвища цінність цивілізованого суспільства» стало реальним, а не залишилося лише гаслом.

АППУ вважає за необхідне сприяти вирішенню проблеми державної підтримки підприємництва, яка має здійснюватися на державному рівні.

Взаємодія з Державною податковою адміністрацією України

Ми прагнемо вибудувати європейські стандарти в питанні податків та партнерські відносини між податківцями і платниками податків, виховати взаємне почуття відповідальності за розвиток країни. І ми це робимо, проводячи постійний діалог з органами державної влади через спільне представництво в профільних комітетах Верховної Ради України, робочих групах Кабінету Міністрів України, Громадської колегії Державної податкової служби України.

Відносини АППУ з ДПC України - партнерські і зараз набирають реального змісту. Фахівці Асоціації спілкуються не лише з вищим керівництвом податкової служби, а й з інспекторами, які безпосередньо працюють з платниками податків. Приємно, що з‘явилось повне взаєморозуміння з керівниками ДПС України, і відрадно, що вони намагаються вникнути в проблеми окремого платника. Менше стало зволікань з прийняттям рішень, податківці активно реагують на звернення і надають чіткі відповіді. Це відбувається як у центрі, так і в областях, де Асоціація має повну підтримку з боку керівників податкових органів.

5 лютого 2008 року підписано МЕМОРАНДУМ «ХАРТІЯ ПОДАТКОВИХ ВІДНОСИН» та План спільних дій між Асоціацією платників податків України та Державною податковою адміністрацією України. Сторони домовились про спільне проведення масово-роз’яснювальної роботи серед платників податків, організацію семінарів, засідань “круглого столу” та інших заходів. Положення Меморандуму передбачають сприяння правовому врегулюванню конфліктних ситуацій між платниками податків та органами державної податкової служби України, удосконалення шляхів вирішення конфліктних ситуацій. Також спільно опрацьовуватимуться та розроблятимуться проекти нормативно-правових актів з питань оподаткування.

З укладанням Меморандуму податкових відносин співпраця ДПС та АППУ стала системнішою та результативнішою. Між підписантами ведеться конструктивний діалог з проблемних питань податкового законодавства з метою його реформування за участі громадськості, активніше проводяться спільні заходи. Все це сприяє швидкому вирішенню проблемних питань, з якими щоденно стикаються платники податків, підвищенню позитивного іміджу державної податкової служби, проведенню відкритої, прозорої та зрозумілої для суспільства податкової політики. До того ж, спільна робота викликає позитивні відгуки платників податків.

17 лютого 2011 року підписано новий Меморандум податкових відносин та План спільних дій між Асоціацією платників податків України та Державною податковою службою України. Це - абсолютно інші з практичної точки зору договори. Як приклад, одним з найважливіших пунктів Меморандуму та Плану спільних дій є створення Узгоджувальної комісії АППУ і ДПС України з вирішення спірних (проблемних) питань у сфері оподаткування. Ця новація передбачає розгляд та аналіз конфліктних ситуацій, що виникли між платниками податків та податковими органами в процесі сплати та адміністрування податків, сприяння у вирішенні таких проблемних ситуацій виключно в правовому полі, дотримуючись презумпції невинуватості, та не порушуючи прав платників податків, участь членів комісії - представників Асоціації, в оцінці дій органів державної податкової служби в частині виконання працівниками податкових органів своїх службових обов'язків. Така норма для нас як громадської організації є принципово важливою, адже показує відкритість діяльності податкової служби.

ads
ads
ads
ads
ads