Якщо премія виплачується щомісяця , а не періодично , то вона також індексується

Опубліковано в Питання-відповідь Четверг, 29 Май 2014 13:02

 

Запитання: Працівник працює на 0,25 ставки з окладом 1300,00 грн. Місяць прийняття на роботу  - жовтень 2013 (він же базовий) . У квітні 2014 нарахована з / п 375,00 грн і премія 150 грн. Разом 525 грн. Яка буде індексація в квітні 2014 ?

Відповідь:  Індексація зарплати є обов'язковою лише для працівників , які працюють за основним місцем роботи. Для сумісників вона проводиться тільки в тому випадку , якщо вони в строки нарахування зарплати надають довідку з основного місця роботи про проведену там індексації його зарплати ( для обліку граничної суми доходу , що підлягає індексації , про що нижче). Оскільки ваш працівник працює на 0,25 ставки , і ви не вказали , що місце роботи є для нього основним , є ймовірність , що працівник є зовнішнім сумісником . А значить , потрібно враховувати і таку ймовірність , що його зарплата , як зарплата сумісника , не підлягає індексації зовсім.

Базовим при прийнятті на роботу працівника є не місяць такого прийняття , а місяць , що передував прийняттю працівника на роботу. Тобто , у вашому випадку , вересень 2013 Пов'язано це з тим , що в п. 10-1 Порядку проведення індексації , затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 р. N 1078 сказано: « Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації заробітної плати новопрійнятіх працівніків здійснюється з місяця Прийняття працівника на роботу . » А базовий місяць не враховується для обчислення індексу споживчих цін. Згідно п. 5 цього Порядку: «У базовому Місяці Значення індексу споживчих цін пріймається за 1 або 100 відсотків . Індексація копійчаних доходів , отриманий Громадянам за цею місяць , що не провадиться . З Наступний місяця здійснюється обчислення наростаючім підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації . »

Індексується тільки постійна частина заробітної плати . Якщо премія є такою постійною частиною ( виплачується щомісяця у встановленому розмірі , а не періодично , за рішенням керівника , наприклад , або залежно від результатів показників роботи в кварталі) , то вона також індексується.

Крім того , індексації підлягає частина нарахованої місячної зарплати , яка не перевищує прожитковий мінімум для працездатних осіб у тому місяці , в якому така зарплата нарахована. У квітні 2014 такий прожитковий мінімум становив 1218 грн. Таким чином , індексації підлягає нарахована зарплата 375 грн. , А також премія 150 грн. , Якщо вона входить до складу постійної додаткової заробітної плати працівника .

Відсоток індексації для вашого працівника (з урахуванням базового місяця вересня 2013) складе 1,1 . Таким чином , сума індексації складе або 375 х 1,1 % = 4,13 грн. , Або 525 х 1,1 % = 5,78 грн.

ads
ads
ads
ads
ads