Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе прийняв участь у ІІІ Open Economic Forum: «Економічне зростання та створення робочих місць»

Опубліковано в Новини АППУ Среда, 23 Май 2018 09:21

 

DSC 0120.JPG_525808981

18 травня 2018 року відбувся ІІІ Open Economic Forum: «Економічне зростання та створення робочих місць: порядок денний для України», організований Українською Радою Бізнесу. ВГО «Асоціація платників податків України», як член УРБ виступив Партнером Форуму.

Учасниками публічної дискусії стали міжнародні партнери, представники влади, бізнес-об’єднань та експертного середовища: перший секретар відділу торгівлі та економіки Представництва ЄС в України Жослін Гітон, Президент ВГО АППУ Грігол Катамадзе, Голова підкомітету з питань митної справи та удосконалення Митного кодексу України Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики народний депутат України Тетяна Острікова, Голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Іван Міклош, Голова правління Інституту економічних досліджень Ігор Бураковський, директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський, директор департаменту податкової політики МФУ Яна Бугрімова, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов, старший економіст член Наглядової Ради CASE Україна Володимир Дубровський, заступник голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Павло Кухта та ін.

Форум назвав першочергові реформи для внутрішньої модернізації підприємств, інвестиційної привабливості й детінізації. Адже вже 4 роки як тривають реформи в Україні, але рівних умов для ведення бізнесу немає, реальних масштабних інвестицій в країну не залучається, у малого та середнього бізнесу відсутнє поле для створення продукції з високою доданою вартістю. В результаті українці масово виїжджають за кордон.

«Без участі бізнесу, без його консолідованої позиції економічні перевтілення в правильному напрямку в обмежені терміни неможливі», - підкреслила представник Української Ради Бізнесу, генеральний директор Асоціації «Українські імпортери побутової електроніки» Софія Арасланова.

Як було обговорено на Форумі, для вирівнювання умов ведення бізнесу та полегшення фіскального тиску необхідна реальна інституційна реформа фіскальних та митних органів, контроль ланцюжка поставок товару, що виведе з «тіні» торгові операції, а також зниження навантаження на фонд оплати праці та заміна дискреційного податку на прибуток на податок на виведений капітал. Учасники Форуму, в першу чергу, висловлювалися за негайну реформу ДФС та митниці і запропонували протягом місяця подати до Кабміну стратегічний план реформування ДФС та митниці на 3 роки. Також було запропоновано створити міжвідомчу робочу групу при Міністерстві фінансів України, напрацювати законопроект з реалізації системи «Такс-інвойс» та електронні товарно-транспортні накладні.

«Європейський союз абсолютно впевнений у тому, що уряд України дотримається своїх зобов’язань щодо модернізації митної та податкової політики, - зауважив Жослін Гітон. – Необхідна дуже тісна співпраця між Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою і відповідним комітетом Верховної Ради України. Одним з найважливіших питань Угоди про Асоціацію є питання, пов’язане з митницею і, на жаль, саме за цим важливим напрямком ми не бачимо суттєвого прогресу в останні роки».

Президент ВГО «Асоціація платників податків України» Грігол Катамадзе на початку свого виступу насамперед запропонував вшанувати хвилиною мовчання 74-ту річницю депортації кримсько-татарського народу.

«Ми, як Асоціація платників податків, є одними з фундаторів Української Ради Бізнесу, - зазначив Грігол Катамадзе. – Я переконаний в тому, що не буде результату, якщо робити реформи під тиском. Їх необхідно робити з огляду на потреби бізнесу. Тут зібрався бізнес, який намагається вижити в цій країні. У 2017 році обсяг контрабанди на митниці склав 6 млрд. доларів. Ми дуже багато зустрічаємося у Міністерстві фінансів, на Форумах, є багато ідей, викладених на папері і затверджених Мінфіном. Є представники інших країн, де було проведено успішні реформи. Нещодавно Іван Міклош розповів мені одну важливу річ. Коли він разом з однодумцями починав реформи у Словаччині, вони, як виконавча влада, підготували 209 законопроектів. І словацький парламент відразу затвердив 208 з них! На них не тиснув ні Євросоюз, ні Сполучені Штати, ні інші країни. Вони просто розуміли, що треба змінювати країну на краще.

Сьогодні говорять про те, що до 56% української економіки знаходиться в «тіні». Це означає, що кожний другий бізнес не співпрацює з владою, тому що незадоволений адмініструванням, урядуванням, митною політикою, фіскальною, земельною і т.д.

Час іде, і його вже немає. Якщо через рік ми будемо говорити про 6 млрд. доларів контрабанди, то навіщо нам проводити такі форуми? Якщо є пакет, підготований Стратегічними радниками, то ця стратегія має бути затверджена, і через рік ми повинні отримати результати. Я просив би сьогодні окреслити конкретний дедлайн: до кінця року мають бути прийняті такі й такі закони. До кінця року фіскальна служба має бути розмежована на сервісну і поліцейську служби. Давайте разом звернемося до Верховної Ради України з тим, щоб вона незважаючи на передвиборчу турбулентність, прийняла ті закони, які потрібні бізнесу».

По закінченню Форму учасники ухвалили Резолюцію, яка після фінального обговорення протягом двох тижнів буде відправлена очільникам усіх гілок влади в Україні.

ads
ads
ads
ads
ads