Грігол Катамадзе представив проект Ліберального Податкового кодексу України на Форумі громадянського суспільства

Опубліковано в Новини АППУ Понедельник, 19 Февраль 2018 11:01

DSC 0333.JPG_1719407551

 

17 лютого поточного року у Києві відбувся Форум громадянського суспільства, організований Всеукраїнським центром сприяння підприємницькій діяльності (ВЦСПД). Метою заходу було активізувати діалог між неурядовими та урядовими установами та організаціями, об’єднати громадянське суспільство для спільного розроблення та лобіювання змін до законодавства України, які дали б поштовх економічному розвитку Україні. 

Відкриваючи Форум, засновник ВЦСПД, координатор Громадянського руху «Спільна справа» Олександр Данилюк зазначив, що в Україні досі немає системної урядової програми щодо збільшення робочих місць та розвитку підприємництва. Натомість зберігаються ганебні факти репресій з боку дозвільних та фіскальних органів.

«Невдовзі президентські вибори, і уряд та учасники політичного процесу будуть сфокусовані на іншому. Та площина, в якій звикли вести передвиборчі дебати наші політики, лежить далеко від поля реальної економіки. Через це час для змін надзвичайно зручний. Консолідувавши зусилля бізнес-асоціації, організацій роботодавців, інших інститутів громадянського суспільства, які мають практичні пропозиції, ми могли б зламати цю практику та нав’язати абсолютно інший порядок денний», - сказав Олександр Данилюк.

DSC 0297.JPG_1719407551Президент АППУ Грігол Катамадзе у своєму виступі презентував проект Ліберального Податкового кодексу України, який передбачає суттєве скорочення податкового навантаження на підприємців та створення умов для розвитку бізнесу. Зокрема, скорочення чисельності податків з 13 до 9, введення податку на виведений капітал, зменшення навантаження на фонд оплати праці з поступовим зниженням ставки до 20%, запровадження мораторію на перевірки фізичних осіб - підприємців зі статусом мікробізнесу та малого бізнесу, створення вільних індустріальних зон з додатковими податковими пільгами та інше. 

«Ми захищаємо платників податків. І ми маємо зробити усе для того, аби бізнес не виживав, а працював. Ми бачимо, що кожного року вносяться якісь зміни до чинного Податкового кодексу України, але вони не дають результату. Весь процес обговорення законодавчих змін переконав нас у правильності рішення щодо необхідності прийняття єдиного системного документа, який допоможе розпочати в державі процес реінвестування у власне виробництво і тим самим розвивати вітчизняний бізнес. Тому ми з колегами розробили проект нового, ліберального Податкового кодексу України, покликаного забезпечити гідні умови для становлення та пріоритетного розвитку національного підприємництва та розквіту нашої держави. Основні положення проекту ліберального Податкового кодексу України, базуються на вимогах сьогодення, згідно з якими податкова система України має бути гнучкою і швидко реагувати на зміни в суспільстві і економіці», - підкреслив Грігол Катамадзе. 

«Ми повинні об’єднати зусилля і спробувати переконати владу прийняти правильні, корисні закони, потрібні кожному з нас», - зазначив Президент АППУ.

DSC 0300.JPG_834850790Кожному учаснику Форуму було запропоновано надати свої пропозиції щодо законодавчих змін, які можуть позитивно вплинути на розвиток держави. І , як сказав Олександр Данилюк, під час заходу було зібрано велику кількість пропозицій. 

«Ми їх зберемо з тим, щоб створити єдину платформу вимог та почати спільно лобіювати ці зміни. Спілкуючись з парламентом та урядом, залучаючи наших західних партнерів. Бо хто краще, ніж ми, знає наші проблеми?! Очевидно, ми маємо бути джерелом цієї інформації. Це питання виживання нашої держави», - заявив засновник ВЦСПД. 

Перед учасниками Форуму також виступили керівник інвестиційного центру Дніпра, екс-керівник департаменту інвестицій та інновацій Мінекономіки Володимир Панченко, керівник «Ліга Бізнес клубу», радіо- та телеведуча Юлія Бурковська, політичний експерт, директор проекту «Слово і Діло» Валентин Гладких, член Громадської Ради Доброчесності, яка здійснює відбір суддів, адвокат Катерина Смірнова, голова асоціації «Біопаливо» Тарас Миколаєнко, керівник Міжнародного центру Балто-чорноморських досліджень Ірина Верещук.

 

ads
ads
ads
ads
ads