Президент АППУ Грігол Катамадзе взяв участь у робочій зустрічі представників Української ради бізнесу з Міністром фінансів України Олександром Данилюком.

Опубліковано в Новини АППУ Среда, 22 Ноябрь 2017 13:02

 

На порядку денному були наступні питання:

— служба фінансових розслідувань;

— реалізація плану митної реформи;

— реформа ДФС, цифрові РРО;

— заміна Податку на прибуток Податком на виведений капітал.

У своєму виступі Грігол Катамадзе акцентував увагу на тому, що дуже важливо в найкоротший час створити Службу фінансових розслідувань та те, що Міністерство фінансів України разом з експертами звичайно зробили дуже серйозний крок вперед по підготовці законопроекту. Але до цього законопроекту є зауваження, в тому числі з питання зарплат для працівників, які повинні стати однією з мотивуючих факторів для них і вони не повинні бути нижчими, ніж у керівництва Нацбанку України. Також було підняте питання про підпорядкування новостворюваної структури. "З урахуванням сучасних реалій, може варто на законодавчому рівні передбачити створення такого окремого органу виконавчої влади при КМУ" - зазначив Катамадзе.

Також було відзначено, що бізнес вітає позитивні зусилля, які Мінфін і профільний комітет доклали за останній тиждень для зближення позицій по вирішенню проблеми, що виникла з блокування податкових накладних. Катамадзе поцікавився як просуваються справи в цьому напрямку після 15 листопада п.р., коли на комітетських слуханнях була досягнута домовленість на протязі двох тижнів максимально зблизити позиції. Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що робоча група міністерства активно працює в цьому напрямку і що є ймовірність за наступний тиждень максимально зблизити позиції.

Під час обговорення питання про реформування митної служби експертом Андрієм Голованцем було піднято питання коли ж в службі буде призначений заступник у справах митниці, який буде імплементувати досягнуті домовленості. З цього питання на зустрічі чіткої відповіді не надано. Необхідно відзначити, що також було підняте питання про долю законопроекту ПнВК. Відповідь Мінфіну виявилася невтішною - з великою часткою ймовірності цей законопроект не буде прийнятий до кінця 2017 року.

Під кінець зустрічі, в своєму заключному слові Грігол Катамадзе звертаючись до Міністра ще раз наголосив на необхідності прийняття нового Ліберального податкового кодексу України та Нового митного кодексу, як системних документів, які стануть точкою відліку нових взаємин між бізнесом і державою. Міністр фінансів дуже жваво на це відреагував і відзначив, що повністю підтримує такий підхід, але не впевнений, що в наступному року, коли країна увійде в передвиборну "турбулентність", парламент буде готовий приймати такі рішення.

ads
ads
ads
ads
ads