Спільноти підприємців вимагають від влади терміново ухвалити законопроект 7115

Опубліковано в Новини АППУ Среда, 04 Октябрь 2017 11:39

 

Найбільші громадські об’єднання підприємців вимагають від Верховної Ради терміново розглянути і ухвалити законопроект №7115 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. Про це йшлося на прес-конференції «Законопроект 7115. Дайте працювати!», яка пройшла 3 жовтня в прес-центрі ЛІГАБізнесінформ. 

Як заявив на прес-конференції голова ВГО АППУ Грігол Катамадзе, з липня, після закінчення тестового періоду у податкових нововведеннях, у багатьох підприємств виникли великі проблеми. 

«Ми провели опитування серед членів АППУ – а це більше 6,5 тис. юридичних та фізичних осіб. І виявилося, що за цей період у кожного другого були випадки блокування податкових накладних більше одного разу. 74% платників податків скаржаться на те, що фіскальні органи не зазначають, порушення якого саме критерію ризику стало підставою для блокування документів. 73% опитуваних скаржаться на те, що комісією ДФС не дотримується визначений термін розгляду документів – 5 робочих днів. У 72% підприємців були збої в роботі особистого кабінету платника податків, внаслідок чого повідомлення про блокування реєстрації приходили з істотною затримкою. У 33% підприємців взагалі були випадки, коли електронна система показувала, що податкова накладна зареєстрована, а у квитанції до цієї накладної фігурував номер і дата рішення про відмову в реєстрації», - розповів Грігол Катамадзе.

За словами голови АППУ, результати опитування було надано на розгляд комітету Верховної Ради з питань податкової політики, і за ініціативою голови комітету Ніни Южаніної було підготовлено законопроект, спрямований на виправлення критичної ситуації у сфері підприємництва. Цей законопроект, який отримав номер 1775, передбачає повернення до тестового режиму на термін, допоки не буде сформовано пакет законодавчих та регуляторних документів, які зроблять процедуру подання звітності прозорою, зрозумілою та необтяжливою для платників податків, зазначив Грігол Катамадзе. 

Учасники прес-конференції також говорили про те, що недоопрацьовані критерії та суперечливі алгоритми роботи системи податкової звітності призвели до масового блокування податкових накладних (з яких майже 68% визнано помилково заблокованими) та подвійної сплати ПДВ. Усе це, за їх словами, створило податковий колапс та призвело до розриву економічних стосунків.
«Станом на 1 липня 2017 року, коли було введено в дію нову систему податкової звітності, Міністерством фінансів не було розроблено чітких критеріїв, по яких можна було б оцінити ефективність нової системи і своєчасно усунути недоліки. У зв’язку з цим увесь комплекс проблем ліг тягарем на плечі підприємців. Тому що апробація системи призупинення реєстрації податкових накладних проходила на діючих підприємствах. Усунути ці недоліки в умовах роботи нової системи виявилося неможливим. Робоча група, яку було організовано при Міністерстві фінансів, не знайшла якихось швидких та ефективних рішень, які б допомогли ліквідувати колапс у цій сфері. Тому єдиним розумним виходом за даних обставин ми вважаємо повернення до норм і правил минулого, тестового періоду», - зазначила віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців Юлія Дроговоз.

«ДФС та Мінфін сьогодні звітують, що завдяки роботі нової системи бюджет отримав додатково 3 млрд грн від боротьби зі скрутками (перепродажем імпортного ПДВ). Але підприємств, які здатні зробити такі операції, не так багато. Виникає питання: чому система, яка мала би вирішити «точкову» проблему, зачепила весь бізнес? Є багато і інших питань, пов’язаних з ПДВ. По суті, держава змушує сьогодні покупця відповідати за партнерів-продавців, до яких є питання по сплаті ПДВ. Але це ж не правильно! Держава має достатньо і важелів, і репресивного апарату, щоб самій покарати порушників. Натомість держава, не виконуючи своїх функцій, намагається перекласти цю відповідальність на платників податків, на покупців, і в результаті ПДВ сплачується двічі. Тож ці додаткові 3 млрд грн – це гроші не «скрутчиків», а доброчесних платників податків», - вважає представник Асамблеї ГО МСБ України Едуард Курганський. 

Перший віце-президент Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Вячеслав Биковець згоден з тим, що ухвалення законопроекту 7115 – це єдиний шлях рятування бізнесу. «Хоча законопроект 7115 не вирішує всіх проблемних питань, які існують у цій сфері, але він суттєво зніме напругу. Тому що те, що відбувається сьогодні з бізнесом, наносить шкоду і самому бізнесу, і усій економіці держави. Зволікання з прийняттям цього закону неприпустиме!» - підкреслив В’ячеслав Биковець. 

«Нам треба тиснули на виконавчу владу, змушуючи прислуховуватися до бізнесу. Адже і законодавча, і виконавча влада існує виключно на гроші платників податків. Якщо бізнес не буде працювати, бюджет лишиться порожнім», - резюмував Грігол Катамадзе.

ads
ads
ads
ads
ads