АСОЦІАЦІЄЮ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ПРОВЕДЕНО ОПИТУВАННЯ ЩОДО БЛОКУВАННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ

Опубліковано в Новини АППУ Среда, 27 Сентябрь 2017 09:44

  АСОЦІАЦІЄЮ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ УКРАЇНИ ПРОВЕДЕНО ОПИТУВАННЯ ЩОДО БЛОКУВАННЯ РЕЄСТРАЦІЇ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ

  • 27.09.17 8:35

  Всеукраїнська громадська організація «Асоціація платників податків України» прикладає максимум зусиль на захист прав платників податків – членів Асоціації, яких рахується понад 6500.
  Запровадження з 1 липня поточного року механізму реєстрації податкових накладних створило проблеми як для покупців, які не мають можливості сформувати податковий кредит у відповідному періоді і при цьому якось вплинути на ситуацію, так і для продавців в частині невиконання своїх договірних зобов’язань перед контрагентами. Внаслідок чого, «паралізовано» ведення повноцінної господарської діяльності підприємства, в окремих випадках – повне її припинення.
  Із самого початку надходження численних звернень від платників податків – членів Асоціації щодо ситуації, яка склалася по блокуванню реєстрації податкових накладних, Асоціація активно розпочала роботу з цього питання.
  Для відстоювання законних прав платників податків – членів Асоціації, було розміщено на офіційному сайті анкету-опитування для платників податків, попередньо залучивши до цього процесу всі Територіальні відділення АППУ у областях та м. Києві, у якій передбачили конкретні проблемні питання, що виникли при блокуванні реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних.
  Результати опитування свідчать про значне збільшення тенденції негативного впливу даного механізму на діяльність бізнесу.
  Так, до Асоціації звернулося майже 500 підприємств з різних регіонів України, які зіткнулися з проблемою блокування реєстрації податкових накладних, серед них:
  - зауважимо, що у 50% опитуваних підприємств випадки блокування податкових накладних були більше одного разу;
  - наголошуємо, що 74 % платників податків скаржаться на те, що фіскальним органом не зазначається порушення конкретного критерію ризику, що змушує в подальшому платників податків надавати копії підтверджуючих документів, які знову ж не задовольняють Комісію ДФС України;
  - слід відзначити, що 73 % опитуваних підприємств, обурливо скаржаться на те, що Комісією ДФС України при розгляді їх пояснень та наданих ними документів не дотриманий термін 5 робочих днів;
  - звертаємо увагу, що у 72 % підприємств були випадки збою роботи Кабінету платника податків, внаслідок чого повідомлення про блокування реєстрації приходили з істотною затримкою;
  - у 33 % підприємств взагалі були випадки, коли електронна система показувала, що ПН зареєстрована, при цьому у квитанції до цієї ж накладної вказувався номер і дата рішення про відмову в реєстрації;
  - до речі, 44 % підприємств звернулися до суду для відшкодування з бюджету шкоди, збитків, які були понесені внаслідок блокування реєстрації податкових накладних.
  Неприпустимим є те, що у 348 підприємств (84 %) «паралізовано» ведення повноцінної господарської діяльності, а в окремих випадках взагалі припинено – 26 підприємств (6 %).

  Асоціація стурбована діями ДФС України, яка створює незадовільні умови для повноцінного функціонування роботи підприємства.
  ВГО «АППУ» підтримано за основу зі своїми доповненнями проект Закону України “Про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних» Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
  В першу чергу, з метою усунення корупційної складової Комітету запропоновано виписати норму статті 57¹.5 ПКУ так, щоб посадова особа чітко усвідомлювала, що у разі прийняття неправомірного рішення про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, «паралізуючи» ведення повноцінної господарської діяльності, а в окремих випадках – взагалі її припиняючи, вона понесе відповідальність, в тому числі і матеріальну:
  - керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (або за відсутності керівника його заступник) або керівник контролюючого органу (крім державних податкових інспекцій) (або за відсутності керівника його заступник) на підставі результатів моніторингу податкових накладних/розрахунків коригування не пізніше 8 робочих годин від часу, зафіксованого у першій квитанції, передачі податкової накладної/розрахунку коригування до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних під особисту відповідальність може прийняти рішення про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних;
  - Шкода, завдана неправомірними діями посадових (службових) осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику або контролюючого органу платнику податків, у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків, підлягає відшкодуванню в повному обсязі за рахунок коштів державного бюджету, з подальшим стягненням цієї суми з винних осіб – осіб контролюючих органів, неправомірними діями яких завдана така шкода, на підставі відповідного рішення суду.
  Головна місія Асоціації платників податків України – це забезпечення захисту прав та законних інтересів її членів – платників податків.
  Асоціація без сумнівів вважає, що діючий механізм блокування реєстрації податкових накладних повинен бути призупинений та відновлений в тестовому режимі до усунення недоліків.
  Наявність вищенаведених фактів стосовно блокування реєстрації податкових накладних вказує на необхідність вжиття невідкладно дієвих заходів, а саме: Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності закону «створити відповідну робочу комісію, включивши до складу комісії представників громадських організацій з метою встановлення правомірності блокування податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних була зупинена та провести їх інвентаризацію».
  Поліпшення підприємницького клімату в Україні та надійні партнерські відносини між владою і бізнесом буде, коли кожна із сторін усвідомить наявність відповідальності за вчинені порушення: платник податку за невиконання свого обов’язку із сплати податків, а контролюючі органи за вчинені неправомірні дії. Тільки разом ми змусимо владу поважати платника податку та збудуємо країну про яку ми мріємо та заслуговуємо.

  ads
  ads
  ads
  ads
  ads