Українська бізнес-спільнота вимагає від Кабміну негайно передати проект Закону про податок на виведений капітал на розгляд Верховної Ради

Опубліковано в Новини АППУ Среда, 27 Сентябрь 2017 09:41

 

IMG 8656.JPG_525808981

Ідею запровадження в Україні податку на виведений капітал підтримує переважна більшість представників середнього та малого бізнесу, в тому числі виробники. А оскільки саме бізнес є єдиним наповнювачем бюджету, керівництво країни має прислухатися до його думки і негайно внести проект закону про податок на виведений капітал на розгляд парламенту. Про це заявив Президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» (АППУ) Грігол Катамадзе на круглому столі, який відбувся 26 вересня у прес-центрі ЛігаБізнесІнформ.

«В цьому році ми провели круглі столі на тему ліберального Податкового кодексу і податку на виведений капітал у 17 областях України. На них були присутні як представники бізнесу, так і представники місцевого самоврядування, наукових кіл. Було багато дискусій, але ми не чули жодного зауваження з приводу податку на виведений капітал. А це означає, що бізнес підтримує цю ідею повністю. І держава має прислухатися до думки тих, хто наповнює її бюджет. Адже, як казала Маргарет Тетчер, не існує державних коштів, це є гроші платників податків», - зауважив Грігол Катамадзе.

Президент АППУ наголосив, що для подолання негативних тенденцій в економіці конче необхідно, аби податок на виведений капітал був запроваджений з 1 січня 2018 року. «Залишилось всього 3 місяці. Тому Кабінет міністрів має негайно передати відповідний законопроект на розгляд Верховної Ради. Це мало відбутися ще 20 вересня, але, на жаль, і досі так не сталося», - зазначив Грігол Катамадзе.

Учасники круглого столу говорили про те, що, не дивлячись на майже дворічну суспільну дискусію щодо податку на виведений капітал та серйозну роботу з підготовки законопроекту із залученням численних експертів, Кабінет міністрів і досі стоїть на позиції, що податок на виведений капітал призведе до негативних наслідків в економіці. При цьому не беручи до уваги розрахунки фахівців про позитивні зміни. Між тим, для отримання позитивного ефекту від нововведення потрібні й інші кроки назустріч бізнесу з боку уряду.

«На даному етапі розвитку України дуже важливо знизити податкове навантаження. Одночасно з введенням податку на виведений капітал треба зменшувати навантаження на фонд оплати праці, знижувати ставки податку на додану вартість. Це посилило б ефект від введення нового податку і принесло б той позитивний результат, про який говорять фахівці», - зазначила віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, голова Комісії з питань економічної політики Юлія Дроговоз.

Але неправильна політика уряду, Нацбанку, на думку Юлії Дроговоз, може вбити найкращу ідею і знизити ефект від будь-якої позитивної реформи.

«Наша економіка сьогодні не показує очікуваних результатів, і прогнози уряду постійно переглядаються в бік погіршення. Зараз потрібно думати над тим, як збільшити ділову активність у країні. І податок на виведений капітал є одним з таких можливих кроків щодо активізації бізнесу. На жаль, сьогодні уряд взявся активно боротися з інфляцією, чим ще більше вбиває ділову активність і посилює негативні процеси в економіці. Від останніх нововведень найбільше страждають новостворені підприємства, тож про яке збільшення ділової активності можна казати? Ми знову отримаємо абсолютно не ті результати, яких очікували», - вважає віце-президент УСПП.

Співголова комітету з розвитку підприємництва Союзу українських підприємців (СУП) Андрій Єрашов нагадав, що для поліпшення інвестиційного клімату, про який постійно кажуть урядовці, Україна має стати для міжнародного бізнесу більш привабливою, ніж сусідні країни. «В той же час міжнародна інституція поставила Україну аж на 166 місце за індексом економічних свобод, назвавши нашу економіку репресивною. А в рейтингу легкості ведення бізнесу Україна займає вдвічі гірші позиції у порівнянні з країнами, які нас оточують. Ми однозначно котимося вниз, і все, що може зробити уряд для виправлення ситуації, - це дати бізнесу ковток повітря. Тому що розвиває економіку, вкладає в економіку виключно бізнес», - заявив Андрій Єрашов.

Директор «Української асоціації виробників» Олег Іваненко заявив, що українські виробники також вимагають від Кабміну дати «зелене світло» цьому важливому закону – про податок на виведений капітал.

«Так, цей податок не є панацеєю, але він є досить важливим кроком для поліпшення економічної ситуації в Україні і поштовхом для запуску інших важливих економічних реформ», - заявив він.

 

ads
ads
ads
ads
ads