Для бізнес-спільноти Тернопілля провели семінар

Опубліковано в Новини АППУ Пятница, 28 Июль 2017 09:35

 

У зв’язку з тим, що починаючи з 1 липня 2017 реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) може бути зупинена відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України при відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, у приміщенні Головного управління ДФС у Тернопільській області фахівці відомства та інтерактивної платформи ТахLіnk провели для понад сотні представників бізнесу Тернопільщини спільний семінар. Також до організації заходу долучилось Територіальне відділення «Асоціації платників податків України» в Тернопільській області.

Вітальним словом захід розпочав заступник директора Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС України Сергій Деревцов, який розповів про новий механізм, запроваджений Податковим кодексом України для підвищення ефективності боротьби з ухиленнями від оподаткування, що дозволяє автоматично аналізувати податкову накладну на наявність ризиків. Також акцентував увагу, що система вже на стадії реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування унеможливлює безпідставне формування податкового кредиту навіть до моменту подання податкової декларації з ПДВ а її економічний ефект це додаткові надходження ПДВ до бюджету.

Про практику застосування системи моніторингу критеріїв оцінки ризиків та зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування, загальні проблемні питання та шляхи їх вирішення розповіла начальник управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем ГУ ДФС у Тернопільській області Наталя Волошинович. Також порадили як діяти платникам при зупиненні реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування Детальніше зупинились на питанні, що слід враховувати платникам єдиного податку для зменшення податкових ризиків.

Згодом заступник начальника фіскальної служби області Петро Якимчук доніс до широкого кола присутніх важливість легалізації виплати заробітних плат та зайнятості населення. Адже, враховуючи цьогорічні показники ринку праці області, проблемним залишається той факт, що офіційно заробітну плату отримує лише половина працездатного населення. Про концепцію «прихованого працевлаштування» або як суд може встановити факт фіктивного працевлаштування розповіла практикуючий адвокат, що входить до сотні найкращих юристів України 2016-2017 років із податкового права за версією «Вибір клієнта» Віта Форсюк.

Під час дискусійного блоку учасники отримали відповіді на численні запитання, які виникали під час заходу.

photo.39482-min

photo.39487-min

ads
ads
ads
ads
ads