Грігол Катамадзе взяв участь у круглому столі Українського інституту майбутнього

Опубліковано в Новини АППУ Четверг, 20 Июль 2017 09:11

 

177777.jpg 1062538921

Президент Асоціації платників податків України Грігол Катамадзе став спікером круглого столу «Податок на виведений капітал — економічний безвіз України», що відбувся 18 липня в Українському інституті майбутнього. В рамках дискусії було презентовано оцінку ефекту заміни податку на прибуток податком на виведений капітал для української економіки.

Серед учасників заходу також були директор економічних програм аналітичного центру «Український інститут майбутнього» Анатолій Амелін, керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів України Андрій Забловский, співавтор законопроекту, голова податкового комітету ГР Мінфіну та ГР ДФ Тетяна Шевцова, співавтор законопроекту, юрист, партнер АО «КМ Партнери» Олександр Шемяткін, екс-заступник глави департаменту ДФС Валентин Завгороднев, голова об’єднання работодавців «Укрлегпром» Олександр Соколовський, експерт з питань оподаткування РПР Вячеслав Черкашин, а також представники міністерств, міжнародних організацій, українського та закордонного бізнесу.

Учасники обговорили проблематику збору податку на прибуток в Україні, суть концепції по заміні податку на прибуток податком на виведений капітал, бюджетне моделювання перспективи введення податку на виведений капітал, розрахункове обгрунтування економічного зростання, а також вплив уведення ПнВК на зміну бізнес-клімату в країні і зростання інвестиційної привабливості.

На питання, чи не зашкодило Грузії свого часу введення податку на виведений капітал Грігол Катамадзе запросив усіх відвідати Грузію і переконатись на власні очі.

1888888.jpg 525808981

«У квітні 2016-го року ВГО Асоціація платників податків України підтримала цей законопроект, і потім, коли в серпні ми почали роботу над ліберальним Податковим кодексом України, третім розділом у ньому ми додали саме цей податок, - зазначив Грігол Катамадзе. –Якщо цей податок буде прийнятий і запроваджений з січня 2018 року, це буде серйозним імпульсом для розвитку країни. Інвестори не бояться подій на сході України. Будь-який інвестор – авантюрист за своєю сутністю. І він обов’язково буде вкладати кошти в країну, в якій є сприятливі умови для ведення бізнесу. Тож надзвичайно важливо прийняти цей податок, не можна втрачати час. Надзвичайно важливо змінювати податкову систему як таку. Вона має бути більш гнучкішою, підлаштовуватись під бізнес, а не навпаки. В Україні має бути прийнятий новий Ліберальний Податковий Кодекс».

Також Президент АППУ наголосив, що за результатами круглого столу треба зробити лист до Міністерства фінансів України, адже на заході представлені майже всі бізнес-асоціації, і всі вони вважають, що систему потрібно змінювати.

«Держава живе за рахунок податків, і влада має це чути», - завершив Грігол Катамадзе.

 

ads
ads
ads
ads
ads