30 квітня у Києві відбулася 7-ма щорічна міжнародна дискусія «Free Market Road Show 2014» («Гастролі вільного ринку-2014»). Тема дискусії – «Європа в зоні ризику: який шлях розвитку обере Європа? Місце та роль України».

Партнером «Free Market Road Show» уже третій рік поспіль є Асоціація платників податків України (АППУ), яка спільно з Австрійським економічним центром (Austrian Economics Center) та Інститутом Фрідріха фон Хаєка (The Hayek Institute) долучається до проведення конференції у Києві.

Захід традиційно об’єднав провідних міжнародних та українських експертів з економіки, права та фінансів, представників бізнесу та громадськості, науковців, журналістів. У дискусії також взяли участь фахівці Міністерства закордонних справ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства фінансів України, Міністерства доходів і зборів України, Державної міграційної служби України тощо.

Міжнародна конференція «Free Market Road Show 2014» була представлена двома панелями, в рамках яких відбулося обговорення актуальних сьогодні проблем подальшого розвитку України в умовах євроінтеграції.

Тернопільщину на конференції представляла делегація в складі Голови Ради територіального відділення АППУ в Тернопільській області Дутки І.С., членів Ради Мазаєвої О.А., Білінського Р.Р. та Марчука І.А.

Відкривали конференцію Перший віце-президент Асоціації платників податків України Василь Матійчик та Виконавчий директор «Free Market Road Show 2014», директор Австрійського економічного центру Барбара Кольм. Модераторами двох панелей були Старший науковий співробітник "Austrian Economic Center" Федеріко Фернандез та Науковий директор інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко. 

Василь Матійчик підкреслив, що, обравши європейський вектор, Україна повинна привести у відповідність до стандартів ЄС не тільки усі сфери свого суспільно-політичного життя, а й, насамперед, економічний блок. Це значною мірою вплине і на український бізнес, створення належних умов розвитку якого є одним з пріоритетних питань для нашої громадської організації. Тому тема цьогорічної міжнародної дискусії є важливою та потрібною для свого обговорення і, у першу чергу, для вивчення наявного міжнародного досвіду.

Експерти, зокрема, намагалися дати відповіді на питання: яку роль отримає Україна у великій Європі та які економічні вигоди отримає ЄС у разі вступу до неї України? Також вони зосередилися і на обговоренні конкретних реформ, здатних вивести Україну з економічної кризи, та аналізували готовність України до формування відкритої економіки.

Дискусія торкнулася також і питання візової політики ЄС по відношенню до України. Зокрема, учасники міркували над тим, що може втримати талановитих українців від масової еміграції в разі спрощення візових бар’єрів та як допомогти молодим людям розвиватися в своїй державі?

В дискусії взяли участь: оглядач The Wall Street Journal Джон Фанд, австрійський експерт - заступник голови Управління промислової власності Северін Майстер, Головний економіст корпорації «Black Summit Financial Group Inc» Джон Чараламбакіс, директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова, американський експерт вищого рівня у сфері податкових реформ Деніел Мітчел, перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло, представниця Грузії в Міжнародній раді австрійської служби за кордоном Габріела фон Габсбург.

Як зазначив Голова Ради Територіального відділення Асоціації платників податків України в Тернопільській області Ігор Дутка: «Подібні дискусійні майданчики вкрай необхідні на даний час в Україні. Сьогодні ми змогли почути і обговорити питання – що очікує Європа від України? Яким чином Україна може просувати і відстоювати свої інтереси в Європі? Як Україна зможе використати досвід країн, з якими у ЄС безвізовий вїзд? І, найголовніше, що очікувати бізнесу і що необхідно зробити щоб підписання економічної частини угоди про асоціацію з ЄС дало поштовх до дійсно незалежної і квітучої України?»

Зі слів юриста Територіального відділення Асоціації платників податків України в Тернопільській області Ольги Мазаєвої: « Європейські інституції голові співпрацювати з Україною, але в першу чергу ми самі повинні реформувати нашу державу. Крім того, як влучно зазначила директор Австрійського економічного центру Барбара Кольм – Україна повинна долучитись до європейської демократії, а не бюрократії.»

 

ads
ads
ads
ads
ads