Графа 2 податкової накладної: вимоги до заповнення

Опубліковано в Податки Вторник, 24 Май 2016 08:51
Rate this item
(0 votes)

 

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема:

- опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

- код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Пунктом 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (далі - Порядок №1307), визначено, що до розділу Б податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, зокрема:

- до графи 2 - номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця);

- до графи 3 - код товару згідно з УКТ ЗЕД.

При цьому графа 3 заповнюється при постачанні підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, на всіх етапах постачання таких товарів.

Статтею 215 ПКУ конкретизовано перелік підакцизних товарів та їх коди згідно з УКТ ЗЕД, а тому при здійсненні операції з постачання підакцизних товарів зазначені коди повинні відображатись у податковій накладній.

Класифікація ввезених товарів на митну територію України, здійснюється згідно з вимогами ст. 69 Митного кодексу України.

Отже, на всіх етапах постачання товарів/послуг до кінцевого споживача, у тому числі імпортованих чи підакцизних товарів, у графі 2 «Номенклатура товарів/послуг продавця» податкової накладної продавець повинен зазначати дані, які відповідають документам, що підтверджують їх придбання таким продавцем.

Відділ організації роботи

Головного управління ДФС у Тернопільській області 

 

Read 666 times
ads
ads
ads
ads
ads