Використано власні кошти на виробничі потреби підприємства

Опубліковано в Податки Вторник, 08 Июль 2014 08:13
Rate this item
(0 votes)

 

Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з одного поточного рахунку на інший або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.

Згідно з п. 1 Постанови Правління Національного банку України від 06.06.2013 № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» (далі – Постанова № 210) граничну суму розрахунків готівкою підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня установлено в розмірі десяти тисяч гривень.

Фіскальний касовий чек на товари (послуги) – це розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Фіскальний касовий чек повинен містить обов’язково такий реквізит, як, зокрема, назва господарської одиниці.

Тобто, працівник підприємства, який за власні готівкові кошти придбаває товарно-матеріальні цінності для потреб підприємства, отримає касовий чек, в якому буде зазначено назву підприємства (підприємця) – продавця товарів (послуг).

Таким чином, операція з придбання товарно-матеріальних цінностей за власні кошти на виробничі потреби в сумі понад 10 тис.грн, є порушенням п. 1 Постанови № 210.

 

Read 930 times
ads
ads
ads
ads
ads